Гурток з англійської мови

КЕРІВНИК  ГУРТКА

ОСНІГОВСЬКА ТЕТЯНА ДМИТРІВНА

Англійська мова для дітей представлена безліччю методик самої різної якості і рівнів. Однак важливо враховувати, що дітям молодшого віку не підійдуть звичайні заняття для школярів. У дітей молодшого віку сприйняття чужої мови відбувається на слух і за допомогою картинок. Тому найефективнішими методиками навчання для маленьких є ті, що проходять в ігровій формі.

Не варто забувати, що у малят зовсім інша мотивація, ніж у дорослих. Їм ще невідомо прагнення до успіху, бажання до вдосконалення, їх може зацікавити тільки одне - гра! Тому підкреслимо, що процес вивчення англійської мови у малюків піде значно легше, якщо він буде проходити у вигляді навчальної та розвиваючої гри. Вона повинна стимулювати у дитини візуальне і слухове сприйняття іноземної мови.

Під час гри-навчання малюків викладачі англійської мови використовують мультфільми, оповідання, пісеньки, лічилки, вірші, рухливі ігри, змагання, забавні конкурси. Осягати ази спілкування англійською мовою маляті буде легше, беручи участь в невеликих сценках або спостерігаючи за грою лялькового театру.

Основний принцип навчання на заняттях англійської мови для малюків - це освоєння англійської як рідної, тобто дитина спочатку слухає і сприймає матеріал на слух, потім намагається повторювати, а потім - починає говорити.

Пісеньки, лічилки і вірші допомагають малюкам вивчати вимову, ритм мови, а також запам'ятовувати деякі ключові фрази в контексті. Це дозволяє дітворі потихеньку почати вбирати ази спілкування англійською мовою, яку вони починають розуміти і використовувати задовго до того, як будуть вчитися читати і писати.

Завданнями гуртка є:

1. Створення умов для ранньої комунікативно-психологічної адаптації до нового мовного світу, який відрізняється від рідної мови і культури, подолання в подальшому психологічного бар'єру під час використання іноземної мови як засобу комунікації.

2. Розширення та поглиблення знань дітей про оточуючий світ шляхом використання англійської мови.

3. Забезпечення загальнокультурного рівня підготовки дітей, що визначається можливостями даного віку.

4. Набуття соціального досвіду за рахунок розширення спектру комунікативних ролей у ситуаціях спілкування з однолітками та дорослими іноземною мовою.

5. Надання можливості спілкування засобами іншої мови за допомогою ігрових форм навчання.

6. Ознайомлення дітей з традиціями та звичаями носіїв мови.

Оцінювання    знань    вихованців    гуртка    прослідковується    у    процесі спостереження динаміки їх розвитку шляхом засвоєння англійської мови.