НАШ САДОЧОК

Спеціальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №29 «Червона шапочка»  для  дітей  з  вадами  зору.

Червона шапочка

з  любов'ю Вас вітає

і діточок маленьких радо зустрічає.

Садочок наш - чудова казка!

Хто ще не був  запрошуєм будь ласка.

Малята в нас, немов маленькі квіти,

Радіють і зростають наші діти

Вони талановиті і вродливі

Запрошуєм в садочок, друзі милі!

Ясла-садок №29 «Червона шапочка» гостинно відчинив свої двері першим вихованцям в 1962 році. З 1986 р. почав свою діяльність, як  спеціальний заклад для дітей з вадами зору.

Ясла-садок забезпечує права дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти, харчування 40% за рахунок коштів місцевого бюджету, забезпечує фізичне і психічне здоров’я дітей, надає безоплатну допомогу в корекції зору, формує уміння і навички, необхідні для навчання у школі.

Для забезпечення лікувально-корекційної роботи в закладі є:

офтальмологічний кабінет обладнаний апаратурою, практичним дидактичним матеріалом; комп'ютером та корекційними програмами;
кабінет старшої сестри медичної ясел-садка;
кабінет вчителя – логопеда;
кабінет вчителя – дефектолога;
кабінет практичного психолога.

Основні цілі, пріоритетні напрямки роботи:

- Якомога рання комплексна допомога дитині з вадами зору та її сім’ї.

- Рання інтеграція дитини з особливими потребами.

- Збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров’я дитини.

- Створення розвивального життєвого простору.

- Формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.

Дошкільний навчальний заклад в своїй роботі керується «Конституцією України», законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мову», «Про фізичну культуру», «Положенням про дошкільний виховний заклад України»,Базовим компонентом дошкільної освіти, програмою виховання та навчання від 2 до 7 років   «Дитина»,програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», навчально – виховною програмою для спеціальних дошкільних закладів для дітей з вадами зору та методичними рекомендаціями для роботи з дітьми, що мають вади зору, власним статутом.   Згідно з цим та на виконання річного плану, проводиться чітка, систематична робота з метою формування у дошкільників знань, умінь і навичок відповідно до їх вікових особливостей та вимог нормативних документів.

Увага приділяється співпраці з батьками. Батьки завжди можуть отримати кваліфіковану допомогу від спеціалістів закладу, крім того батьки є дійовими учасниками корекційно – відновлювального та навчально – виховного процесу. Донести інформацію ми намагаємося одразу,   як тільки батьки переступили поріг закладу, оформлено великий загально-інформаційний стенд «Відомості про заклад».