ХАРЧУВАННЯ В ДИТСАДКУ

Інформаційно-нормативна база
 щодо організації харчування дітей

1. Закон України «Про освіту»

2. Закон України «Про охорону дитинства».

3. Закон України «Про дошкільну освіту».

4. Закон України « Про дитяче харчування»

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів».

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 № 507 «Про внесення змін до пункту 1 Постанови КМУ від 26.08.2002 № 1243».

8. Наказ Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах».

9. Наказ МОН України від 25.07.2005 № 431 «Про внесення змін до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах».

10. Інструктивного листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.06.2007 № 1/9-394 «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

11. Спільні накази Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».

12. Спільні накази Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

13. Спільні накази Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».

14. Спільні накази Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26.02.2013 № 202/165 «Про затвердження змін до інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

Організація діяльності  харчоблоку ДНЗ

У закладі  є  харчоблок, який  складається з гарячого цеху  приготування  страв, підсобного приміщення,  комори  для  зберігання  продуктів.  Приміщення харчоблоку та  все обладнання відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

На харчоблоці знаходиться  достатня  кількість обладнання: електрична плита,жарочна шафа,  електром’ясорубка – 2 шт., холодильник,  морозильна та  холодильна камери для  зберігання м’ясних, рибних та  молочних продуктів.

Харчоблок  дошкільного закладу забезпечений  необхідним  технологічним та холодильним  обладнанням, кухонним  інвентарем та посудом із  відповідним маркуванням, який використовується за призначенням.  Санітарний стан  харчоблоку задовільний.

Контроль за організацією та  якістю харчування

Контроль за організацією  харчування здійснюється завідувачем, старшою медичною сестрою. Розроблений план контролю за організацією харчування, де враховуються всі аспекти харчування дітей. В щотижневому плані контролю фіксуються висновки та пропозиції щодо контрольних заходів. На основі результатів контролю проводиться індивідуальна робота з певною категорією працівників, питання харчування виносяться на виробничі наради, оперативні наради.

Керівником закладу  контролюється  діяльність медичної сестри,  комірника, кухарів,  помічників  вихователів, звертається  увага на своєчасне постачання продуктів  харчування, умови   харчування дітей; затверджується картотека страв та меню-закладок; контролюється  робота персоналу харчоблока, дотримання санітарно-гігієнічних умов  під  час приготування та роздачі їжі; періодично здійснюється  організація харчування дітей у групах.

Важливою умовою контролю за організацією харчування в закладі є систематичність. Доцільним є план контролю харчування на місяць, де передбачено всі види контролю роботи  сестри медичної, працівників  харчоблока,  вихователів. Щомісяця  план  змінюється, доповнюється  з дотриманням основних  напрямів контролю.  У ньому  фіксуються висновки контролю та пропозиції,  у  разі  виявлення  недоліків зазначається  термін їх усунення і  планується  повторна перевірка.

Старшою медичною сестрою здійснює постійний  контроль за якістю  продуктів харчування та  готових  страв,  технологією приготування їжі, умовами її зберігання і  дотримання термінів  реалізації,  виконання норм харчування.

Питання  про стан та організацію  харчування дітей  у дошкільному  закладі розглядають  на педагогічних радах, оперативних нарадах при завідувачеві, виробничих  нарадах.

У  річному  плані дошкільного  навчального закладу визначено питання вивчення роботи з  організації  харчування дітей,  а саме: це питання заслуховується на виробничих  нарадах, обговорюється  на батьківських  зборах, засіданнях батьківського  комітету, планується  система контролю за роботою  всіх  працівників, дотримання санітарно-гігієнічних умов тощо.