Відкриті покази

Інтегроване заняття з розвитку мовлення, художньої літератури та зображувальної діяльності на тему:

"Подорож у казку"

Мета: уточнити знання дітей про світ казок.  Продовжувати знайомити дітей з казками В.О.Сухомлинського. Розвивати мовлення дітей . Вчити дітей відповідати на запитання повним реченням. Розвивати діалогічне мовлення. Виховувати інтерес до казок.

Корекційна ціль: розвивати мілку і загальну моторику руки.

Матеріал: використання ІКТ (слайди), атрибути до гри драматизації «Рукавичка», матеріал до аплікації «Квітка сонця»,торбинка, кошик, місточок(масажний килимок).

Хід заняття

Діти сьогодні ми з вами помандруємо в казкову подорож,але щоб потрапити нам у казку, на казкову галявину треба пройти по місточку (діти йдуть по масажній доріжці).

Ой діти подивіться тут чиїсь сліди і якась торбинка ? Давайте подивимось хто це тут такий? (діти роздивляються і йдуть по слідах). Діти погляньте це ж Червона шапочка, вона завітала до нас у казку. Червона шапочка а що це в тебе в торбинці? Якісь малюнки казкові.(так це якісь казкові малюнки, але я не знаю  цих казок). Діти Червона шапочка не знає казок давайте  пограємо в гру «Впізнай казку».

Пограємо?(так). (Показ слайдів на проекторі). Діти що ж це за казка ? Жили – були дід та баба і каже дід бабі спечи мені…(колобок).

А куди подівся колобок?( колобок покотився у ліс).

А хто хотів зїсти колобка ( колобка хотіли зїсти зайчик,ведмідь,вовк).

А хто його зїв? ( колобка зїла лисичка).

А яку пісеньку співав колобок? (я по засіку метений,я на яйцях печений, я від баби утік,і від діда утік, і від тебе утечу.) Молодці малята.

А колобок був сумний чи веселий? ( колобок веселий).

А якої форми колобок ( колобок круглий)Молодці мої малята.

А ось інша казка, Жили – були дід та баба. І була у них…(курочка ряба).

А що вона знесла ( курочка знесла яєчко).

А хто його розбив (мишка бігла  і розбила).

А баба з дідом що робили( дід та баба плакали).

А курочка(не плач діду, не плач баба  знесу нове яєчко не просте а золоте). Молодці малята.

А ось наступна казка. Ішов дід лісом і загубив …(рукавичку).

А хто жив у рукавичкі?( в рукавичкі жили мишка,жабка,лисичка,зайчик,вовк,ведмідь,кабан).

А хто знайшов рукавичку?(собачка знайшла рукавичку). Так молодці діти знаєте казочки. А давайте нашій Червоній шапочці покажемо казочку « Рукавичка». Зробимо такий маленький театр.

Драматизація казки «Рукавичка».

Ось бач Червона шапочка дітки тобі розказали  і навіть показали казочки, а зараз ми тобі з діточками покажемо  ще одну казку дуже цікаву(показ слайду до казки В.О. Сухомлинського «Квітка сонця»).

Діти а що це за квітка? ( квітка соняшник).

А на що схожа ця квітка? ( вона схожа на сонечко).

А куди вона повертає свою голівку зранку?(до сонечка).

А як називається  казка про  соняшник? (Квітка сонця).

Діти а хто написав цю казочку? (Сухомлинський). Так молодці тепер наша гостя буде знати всі казочки.

Діти дуже вам дякую за те що показали мені так багато казочок.

Але це все ще не кінець нашої казки, ми зараз всі разом зробимо свою квітку сонця а ти Червона шапочка залишайся та подивися яка вона гарна ця квітка, бо ти такої квітки ще не бачила .

Діти сідають за столи.

Діти ми з вами зараз пограємо в  пальчикову гру «Колобок».

А тепер ми трішки відпочили

І пальчики набрались сили,

Тож скоріше всі сідайте ,

І до праці приступайте.

Пояснення дітям ходу роботи.

Самостійна робота дітей.

Ось бачите дітки які ми всі молодці такі гарні соняшники у нас вийшли. Подивись Червона шапочка які гарні соняшники. Тепер ми їх повісимо у групі і вони нам будуть як сонечко посміхатися і милувать нам оченята. А тобі Червона шапочка щоб сумно не було ми і тобі подаруємо квіточку щоб тобі було затишно та весело. Подаруємо малята?(так).

Підсумок : діти куди ми з вами сьогодні ходили (у казкову подорож).

А хто до нас завітав у гості (Червона шапочка).

А які ми з вами казки розказували для Червоної шапочки? ( Колобок, Курочка ряба, Рукавичка, Квітка сонця).

Червона шапочка тобі сподобалось? (так). Тож наступного разу приходь ще до нас у гості наші малята тебе  будуть чекати . Допобачення.

ДЕ ВОДА - ТАМ ЖИТТЯ