Педагогічний колектив

СПРАВА ЖИТТЯ

Ти певна, що свою щоденно робиш справу?

Що в ній лише одній твоя життєва суть?

Чи справді педагогом бути маєш право?

Слова твої яке наповнення несуть?

Питання це не раз у тебе виникало

Ти відповідь шукала  в очах своїх дітей:

коли до них ідеш - чи буде їм цікаво?

І чи потрібен їм запал твоїх ідей?

І коли так, то знай: працюєш не даремно,

не буде в душах їх холодної зими.

Ти вчиш дітей добра і можеш бути певна,

що виростуть вони хорошими людьми!

Професія вихователя дитячого садка - професія для справжніх романтиків. Вона не дуже користується популярністю серед сучасної молоді. Адже праця вихователя величезна, а зарплата дуже маленька. Є такі професії які викликають у оточуючих якийсь захват: медсестра уособлює милосердя, перша вчителька - найсвітліший спогад, а вихователька дитячого садочка - доброту й увагу, другу маму.

Коли людина починає опановувати дошкільну премудрість, відчувається, як багато потрібно для роботи з дітьми, яка непосвяченим здається зовсім простою. Справді, хто не зуміє доглянути за дитиною, нагодувати, по голівці погладити. Виявляється цього мало. Крім знань і умінь потрібно зуміти закохати в себе дітей.

Діти закохуються легко, але утримати їх любов надзвичайно важко: їм необхідна взаємність. І найголовніше - вихователька повинна бути гідна любові, не викликати у дітей розчарування. І все ж це дивна професія!

Робота з дітьми дає людині можливість проявити все найкраще, що в людині закладено: і душевні якості і здібності.

Вихователь - дивовижна професія!

Дитячий світ набагато цікавіший, безмежніший і багатший, ніж світ дорослого. Завдання вихователя не зруйнувати цю дитячу ілюзорність, а влитися в неї, тобто вихователь повинен розмовляти з дітьми на одній мові, розуміти їх.

І нарешті, хіба багатьом доступно бути коханою, шанованою, зразком для наслідування, ідеалом? Виховательці дитячого садка це цілком доступно, все залежить тільки від неї.