Міжнародний день сліпих

Всесвітня організація охорони здоров'я призначила на 13 листопада. У цей день в 1745 році народився Валентин Гаюї — французький педагог, який заснував цілий ряд шкіл та підприємств для сліпих людей у Парижі та Санкт-Петербурзі. Він став першою людиною, яка створила подібні установи, оскільки до 18 століття в світі не було жодної школи для сліпих. Але він зробив їх навчання можливим завдяки спеціально придуманому рельєфно-лінійному шрифту.За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ):

- майже 300 мільйонів людей у світі страждають різними формами порушення зору;
- хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей;
- в Україні до 70% жителів незалежно від віку рано чи пізно стикаються з проблемами зору;
- біля 80% всіх проблем зору можна уникнути в разі своєчасного лікування.

Зберегти хороший зір може бути важким завданням, особливо, коли з віком у нас з’являється так багато шкідливих звичок – читати в темряві, транспорті та забувати про гігієну очей.

Зберегти хороший зір у дитини допоможуть такі прості правила:

1. З ранніх років регулярно відвідувати окуліста, два рази на рік, як мінімум. Дотримуватися гігієни, не чіпати очі брудними руками, не обвітрюватися, не сидіти на протягах, не користуватися чужими засобами гігієни тощо.

2. Постійно захищати очі від сліпучого або яскравого сонця. Щоб попередити катаракту потрібно носити сонцезахисні окуляри, за потребою, навіть у зимовий час.

3. Вживати вітаміни, особливо групи А, а також цинк і антиоксиданти як харчові добавки або продукти, багаті на них.

4. Уникати зневоднювання організму.

5. Не перебувати в прокурених приміщеннях.

6. Обмежити проведення часу за комп’ютером, а також біля телевізора. Замінити цей час на активні ігри. Дошкільнику більше півгодини проводити час за комп’ютером не рекомендується. При перегляді телевізора, якою б цікавою не була передача або мультик, треба робити перерви в 5-10 хвилин кожні півгодини. Наприклад, під час реклами.

7. Не сидіти в приміщенні, де занадто багато світла, але якщо вже довелося, необхідно робити перерви, закривати очі.

8. Робити гімнастику для очей, особливо після перенапруг: відводити очі вправо, вгору, вліво, вниз, дивитися 5 секунд на об’єкт, який знаходиться на відстані, потім переводити погляд на ближній предмет. Обертати очима по колу, то в одну, то в іншу сторону.

9. Потрібно одягати окуляри під час занять спортом, якщо це можливо. А також при роботі з небезпечними матеріалами, частіше моргати. Дослідження показали, що люди, які використовують комп’ютер, моргають в середньому 7 разів на хвилину, у той час як люди, які не використовують комп’ютер – моргають 22 рази в хвилину.

10. Не потрібно жмуритися – це не допомагає, а стомлює очі ще більше. Краще давати очам відпочити – розмивати зображення, а не «наводити різкість».

11. Частіше гуляти на вулиці, дивитися на зелені листочки, на небо, відпочивати душею. Заодно і оченята відпочинуть.

70 % інформації про цей світ ми отримуємо через очі, тому, дуже важливо берегти наш зір, наше вікно у світ.

Запам’ятати ці правила не складно, особливо якщо виконувати їх з ранніх років.

Заняття з пізнавальної діяльності для дітей старшої групи на тему:"Навіщо людині очі?"