Закріплена територія обслуговування

Заклад дошкільної освіти має статус спеціального, в який зараховуються діти не за територіальним принципом, а за НОЗОЛОГІЄЮ, а саме діти дошкільного віку з вадами зору. Тому тут створені умови для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами, а саме:

-          Колектив ефективно здійснює комплексний підхід до цілеспрямо- ваного навчання та всебічного розвитку дошкільників на основі врахування психічних особливостей кожної дитини.

-          Спеціалісти закладу працюють у трьох основних напрямках: організаційно-педагогічна, лікувально-відновлювальна та корекційно-виховна робота.

-         В опосередкованому розвитку зорових функцій провідна роль належить тифлопедагогу. Корекційна робота з дітьми направлена на відтворення та розвиток пізнавальних можливостей зорового аналізатора, дає змогу відтворити первинно порушені зорові функції, попереджує виникнення вторинних відхилень, формує у дітей з порушеннями зору компенсаторні способи сприйняття і таким чином готує базу для успішного навчання в школі.

-          Лікувально-відновлювальна робота, метою якої є розвиток та збереження залишкового зору у дітей здійснюється медичними працівниками (лікарем-офтальмологом та медсестрою-ортоптисткою).

-         Лікар-офтольмолог регулярно проводить огляд дітей, призначає лікування, визначає зорове навантаження для кожної дитини.

-         Медсестра ортоптистка виконує лікувальні процедури, згідно призначення лікаря, проводить оклюзію, слідкує за станом дітей.

-           Для лікування та корекції зору в закладі функціонує ортоптичний кабінет оснащений офтальмологічним обладнанням та медичною апаратурою, забезпечує безкоштовне апаратне лікування.

-          Для компенсації зору виникає гостра потреба у досконалості слухового сприйняття. Тому на першому та наступних етапах проводимо логопедичну роботу по розвитку слухової та мовної уваги. Логопедичні заняття з дітьми проводяться диференційовано, з урахуванням стану зору дітей, мовлення, способів сприйняття та індивідуальних особливостей. Враховуючи специфіку роботи, заняття значний час проводиться індивідуально.

-         В закладі, при вході є кнопка виклику, якою за необхідності, можуть скористатись люди з особливими  потребами.