Охорона праці

28 квітня

Всесвітній день охорони праці

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

Шановні колеги!

Щороку 28 квітня ми відзначаємо Всесвітній день охорони праці.

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернути  увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для формування  культури охорони праці, що сприятиме зниженню травматизму на робочому місці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш як у ста країнах проводяться заходи, покликані привернути увагу громадськості до невирішених проблем охорони праці

Цьоріч згідно з рекомендацією Міжнародної організації праці, Україна відзначатиме цю дату під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Оптимізація збору достовірних даних сприятиме встановленню пріоритетів та ефективному здійсненню профілактичних програм на робочих місцях, що дасть  змогу поліпшити показники ефективності в системі охорони праці. Об’єктивна оцінка умов праці допоможе визначити небезпечні та шкідливі виробничі чинники, що реально чи потенційно можуть негативно вплинути на працівників, загрожуючи їхньому життю та здоров’ю. Використання даних про стан охорони праці на робочих місцях дозволить ефективно планувати заходи для досягнення норм безпеки і гігієни праці та виробничого середовища, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки під час навчально-виховного та трудового процесів.

Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки є запорукою збереження найціннішого – людського життя та здоров’я.

План заходів

щодо підготовки та проведення

з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці

28.04.2023 року

Зміст заходу

Правові та організаційні заходи

1.

Видати наказ про проведення Дня охорони праці

До 20.04.2023р.

2.

Ознайомлення працівників із зверненням Оргкомітету з відзначення Дня охорони праці під девізом: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі»

21.04.2023р.

3.

Перевірки стану охорони праці, пожежної безпеки з оформленням актів встановленого зразка.

Комісія з ОП

4.

Перевірка ведення журналів реєстрації інструкції з охорони праці

Комісія з ОП

5.

Провести тематичну on-line зустріч працівників закладу з представниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Вихователь-методист

Гігієна навчання та праці і виробнича санітарія

6.

Перевірка наявності та ведення «Листів здоров’я»

27-28.04.2023р.

Старша сестра медична

7.

Перевірка своєчасного проходження працівниками медичних оглядів

27.04.2023р.

Старша сестра медична

Робота з працівниками

8.

Поновити інформаційно-довідкові матеріали у куточку безпеки життєдіяльності.

27-28.04.2023р.

9.

Забезпечити висвітлення на сайті дошкільного закладу наказ , « План  заходів  Дня  охорони праці » та хід   їх виконання .

Робота з дітьми

10.

Перегляд дітьми груп молодшого дошкільного віку відео матеріалів «Уроки тітоньки Сови» на тему особиста гігієна

26.04.2023р.

11.

Організувати on-line бесіди: «Дітям про коронавірус», «Сам удома», «Як убезпечити себе від біди?»;

Робота з батьками

12.

Розмістити для батьків матеріал  «Особиста безпека під час пантемії та в умовах війни»

13.