Спеціальний дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) № 29 "Червона шапочка"
 
Ми не прагнемо стати кращими за інших, ми намагаємося стати взавтра кращими за нас сьогоднішніх

Заняття та розваги

Школа пожежників.

Спортивна розвага для дітей старших груп.

 

Мета: Узагальнити та закріпити знання дітей з правил пожежної безпеки. Навчити діяти в екстремальних ситуаціях. Виховання уважного ставлення до дотримання Правил пожежної безпеки.

            Обладнання: 2 кубика, 6 кеглів, 12 іграшкових звіряток, 2 відра, 2 щита, 4 мішечка з піском.

Хід проведення.

До залу заходять під музику діти.

Ведуча: Добрий день, малята. Рада вас вітати. Сьогодні до нас у садочок завітав поважний гість. Це професор Знайка. Давайте його привітаємо та радо зустрічаємо.

Професор Знайка: Доброго дня, діти!

Завітав я, друзі,

До вас не випадково,

Бо маю сказати

Важливу промову:

Я школу пожежників

Хочу відкрити,

Хотіли б, малята,

До неї вступити?

Діти: Так!

Професор Знайка: А правила пожежні ви знаєте?

Діти:

Для розваги і для гри

Сирники ти не бери,

Бо з вогнем погані жарти,

Гратися з вогнем не варто!

 

Не розпалюй багаття сам

Ані в лісі, ані в хаті.

Легко вогник запалити,

Та не просто погасити.

 

З грубки жару не беріть,

Жар в собі вогонь таїть.

Хоч малесенька жарина –

Для пожежі теж причина

 

Телевізор, плитку, праску

Умикати нам не слід.

Пам’ятайте це, будь ласка,

Бо від цього скільки бід!

 

Хай пам’ятає кожен з вас:

Де бензин, мастило, гас,

Там вогонь не підпускай,

Спалахне усе - і край.

 

А як трапилась біда,

Що тоді робити?

Не ховатись по кутках,

Вогонь гасити!

 

Як вогонь іще малий,

Чашкою води залий,

Чи піском засип, накрий

Щоб не міг ожити.

 

А якщо вогонь не згас

І багато диму,

Вибігай з кімнати враз

З дітками малими.

 

А якщо ти сам удома

І побачиш раптом дим,

То мерщій по телефону

Набери ти 101.

 

Професор Знайка: Молодці малята, правила ви знаєте. Я всіх вас приймаю у школу пожежників і пропоную наше навчання. Як відомо, пожежники чітко виконують завдання. То ж, давайте пограємо в гру «Яка ланка швидше збереться».

Проводиться гра «Яка ланка швидше збереться».

Професор Знайка: Ви всі добре тренувались та завдання виконували, але пожежники повинні швидко реагувати на виклик. Тому зараз ми проводимо наступну гру «Виклик номерів».

Проводиться гра «Виклик номерів».

 

Професор Знайка: А хто з вас знає приказки про вогонь?

Діти:

-         з вогнем не жартуй;

-         Не підливай масло до вогню;

-         Диму без вогню не буває;

-         У сіні вогню не сховаєш;

-         Криком вогню не згасиш.

Професор Знайка: Ось вам  завдання: розгорівся вогонь великий, а щоб дітей туди не допустити треба нам огородити. Тому перший гравець розставляє кеглі і біжить навколо фішки(кубика) назад, а другий збирає. Переможе команда, яка швидше виконає вправу.

Професор Знайка: В лісі нашому пожежа, рятувати звіряток треба. Капітан хай буде рятівник, а всі інші звірята. Капітану я даю обруч за допомогою якого він повинен винести звірят з полум’я.

Капітан і перший гравець команди одягають обруч на себе і біжать навколо фішки,

після чого гравець стає останнім, а капітан бере наступного гравця і біжить з ним навколо фішки. Переможе команда, яка швидше виконає вправу.

Професор Знайка: Але пожеж не буває без перепон, тому ваше наступне завдання: пролізти під дугою, оббігти фішку і знов пролізти крізь дугу, а потім передати естафету наступному гравцю, а самому стати останнім. Переможе команда, яка першою закінчить виконувати вправи.

Професор Знайка: Не можна вогонь загасити, якщо нам води не носити. Тому беріть відра і швидко воду несіть.

У капітанів команд по два дитячих відра в руках. За сигналом  вони оббігають з ними фішку і віддають наступному гравцю, а самі стають в кінці колони. Переможе команда,

яка швидше виконає вправу.

Професор Знайка: Води ви діти наносили, але вогонь можливо і піском закидати, а тому ось вам мішечки з піском і кожен з вас повинен по два рази кинути у щит. Переможе та команда, яка більше разів попаде в нього.

Кожен з дітей кидає по два рази, а після кидків за сигналом іде і збирає мішечки, поклавши їх на місце. Самостійно збирати не можна.

 Швидкість під час проведення естафети не враховується

Професор Знайка: Бачу, що ви до останнього іспиту готові. Розділиться на пари і готуйтесь загасити пожежу.

1 пара повинна набрати воду в «озері» (з відром біжать до обруча і повертаються назад)

2 пара бере відро і біжить «виливає» воду на дім.

3 пара рятує іграшку з дому.

4 пара біжить до домівки і шукає картку з номером 101.

Перемагає команда, яка першою знайде цю картку.

Професор Знайка: Добре ви потренувались, а зараз час іспитів. Прошу ас відгадати мої загадки:

Без рук, без ніг, на гору повзе. (дим)

 

Шипить, злиться, води боїться (вогонь)

 

Наче зірочка мигтить, вогнем – золотом горить,

Хоч сам і маленький дуже, бійся його юний друже. (сірник)

 

Якщо хтось з вогнем шуткує.

Там вона і залютує. (пожежа)

 

При пожежі не дрімай,

Нас скоріше викликай. (пожежники)

З язиком, але не лається,

Без зубів, але кусається. (вогонь)

 

Професор Знайка:

Підійшов нам час прощатись, але треба пам’ятати

І звірятам, і малятам, сірники не для забави,

З ними страшно грати

Вивчить правила пожежні – будьте завжди обережні,

Знає хай дитина кожна, жартувати з вогнем …не можна.

 

 

 

 

 

Подорож у країну здоровя

Відкрите заняття для дітей старшої групи

         Мета заняття:

Удосконалювати вміння тримати рівновагу під час ходьби по гімнастичній лаві та мотузку, розташованому на підлозі.

Закріпити вміння підлізати під дугу лівим та правим боком.

Удосконалювати вміння лазити по гімнастичній лаві на колінах, тримаючись руками.

Закріпити комплекс ранкової гімнастики з маленькими м’ячиками.

Забезпечити максимальну самореалізацію у процесі виконання вправ з урахуванням індивідуальних можливостей кожного.

Оздоровлювати організм за допомогою масажу м’ячиками та ходіння по «доріжці здоровя» для профілактики плоскостопості.

Виховувати  дітей бадьорими, завзятими, прищеплювати вольові якості, розвивати спритність, сміливість, впевненість у своїх діях, почуття дружби, взаємодопомоги  та отримувати задоволення від рухової діяльності.

         Корекційна ціль: розвивати координацію рухів,  функцію кольоророзрізнення, узгодженість дій зорового та рухового аналізаторів під час рухливої гри «Дощик», виховувати правильну поставу, формувати просторові уявлення. Сприяти прояву у дітей активності, самостійності, виховувати дружні взаємини з однолітками, формувати звичку піклуватись про своє здоровя.

Обладнання: масажна та ребриста доріжка, маленькі м’ячі  13 шт., 2 гімнастичні лави, мат, квіти 8 шт., різнокольорові м’ячики 12 шт., сонечко 13 шт., кубики 4 шт., 6 килимків з краплинками та квадратами різного кольору.

         Дата проведення: 28 жовтня 2015 року

         Місце проведення: спортивний зал

Хід заняття.

Інструктор з фізкультури: Добрий день, малята. Рада знову вас вітати. Сьогодні на занятті я пропоную подорож у країну Здоровя, а як туди потрапити знає старий дід Мудрило, тож затримуватись не будемо і вирушаємо у путь.

Пролягла доріжка вузько,

Мов тонесенька мотузка,

Але вміють наші діти

По доріжці цій ходити. (ходьба звичайним кроком в колоні по одному)

 

Як ведмедики підемо –

Стопи з вами розімнемо. (ходьба на зовнішній стороні стопи)

 

Ми навшпиньках ідемо –

Та через місточок. ( ходьба навшпиньках)

 

Ми на п’ятках ідемо –

Ось уже лісочок. (ходьба на п’ятках)

 

Ніжки вище піднімаємо –

Через кущики ступаємо. (ходьба з високим підніманням колін)

 

Ось і стеженька – доріжка –

Тож біжіть маленькі ніжки. (звичайний біг)

 

Стежка, лежала прямо,

Враз, мов «змійка», запетляла,

То туди, то сюди,

Ти уважно нею біжи. (біг «змійкою»)

 

Притомились наші ніжки –

Зупиніться діти трішки. (поступово переходять на ходьбу)

Вже хатину бачу, біля неї дід стоїть, хоче з нами говорить.

 

Дід Мудрило: Добрий день, малята, що шукаєте і чому сюди потрапили?

Інструктор з фізкультури: Добрий день, дідусь. Ми шукаємо дорогу у країну Здоровя, кажуть ти нам зможеш допомогти.

Дід Мудрило: Сонце, повітря і вода – найкращі друзі, дітвора. А щоб здоровя мати – з фізкультурою дружити, вправи кожен день робити. Ось в руках клубок тримайте і нікуди не пускайте, він вам покаже дорогу, але для початку ви разом зробіть зарядку.

Діти шикуються у три колонки і роблять зарядку

з маленькими м’ячиками.

а) Піднімання рук  вгору. В. п. — о. с., права рука з м'ячем внизу. 1 -  підняти м'яч угору над головою, подивитися на нього, передати м’яч в іншу руку (вдихнути); 2 - опустити руки з м'ячем до низу (видихнути); 3  -  підняти м'яч угору над головою, очима подивитись на нього, передати м’яч у праву руку (вдихнути); 4 - опустити м'яч у в. п. (видихнути). Повторити 8 раз у повільному темпі

б) Відведення рук вперед і назад. В. п. – «ноги нарізно», руки перед собою нарівні грудей, м’яч у правій руці. 1 – відвести руки назад, передати м’яч у ліву руку (вдихнути); 2 – поставити руки перед собою, (видихнути); 3 – 4 те саме з іншої руки.

в) Повороти тулуба. В. п. — стійка «ноги нарізно», руки у сторони, м'яч тримати у правій руці. 1 – повернути тулуб вправо, взяти м’яч лівою рукою (вдих); 2 – повернутись у в. п. (видих); 3 - 4 — те саме вліво. Дихати рівномірно. Повторити 6 -8 разів в середньому темпі.

г) Нахили тулуба вперед . В. п. — стійка «ноги нарізно», руки у сторони, м'яч тримати у правій руці. 1 - нахилити тулуб вперед, униз, передати м’яч під правою ногою у ліву руку (видихнути); 2 - випрямитись у в. п.   (вдихнути); 3 - нахилити тулуб вперед, передати під лівою ногою у праву руку; 4 - повернутись у в. п. Нахиляючись вперед, намагатись не згинати ноги в колінах. Повторити 7-8 раз у середньому темпі.

 д) Стрибки. В. п. – зімкнута стійка, руки на поясі, м’яч на підлозі біля носків ніг. 1-4 – стрибки на місці на обох ногах, «як м’ячик»; 5-8 ходьба на місці з підніманням високо ніг. Стрибати м’яко, на носках, ноги піднімати високо, дихати рівномірно.    

   

Інструктор з фізкультури: Далі по доріжці йдуть маленькі ніжки, за клубочком ми підемо на галявину прийдемо.

Діти шикуються в колону по одному і йдуть по колу, зупиняючись за сигналом інструктора з фізкультури

 Клубочок в руки ми візьмемо і масаж робить почнемо.

Діти виконують масаж м’ячиком.

-         в долоньках ми тримаємо, пальцями стискаємо.

-         Ось по ручці покотився і на іншу перемістився

-         Шию, груди не забудемо, крізь котитися він буде

-         Ось по ніжці він походить і на іншу переходить.

Інструктор з фізкультури: Клубочок наш цей чарівний, він веселий, заводний. Йому на місці не сидиться, хоче далі він котитись.      

Діти шикуються в колону по одному і йдуть по колу,

під час ходьби кладуть м’ячики у корзину.

Інструктор фізкультури: Бачу важка дорога попереду у нас з вами.

Пролягла доріжка вузько,

мов тонесенька мотузка,

але вміють наші діти,

по доріжці цій ходити. (ходьба  по мотузку, покладеному на підлогу. (прямо, правим боком, лівим боком)

 

Поросло кущів багато,

Крізь пройдуть наші малята,

Ми низенько присідаємо,

І бочком переповзаємо. ( пролізти під дугою боком, наприсядки)

 

На шляху лежить колода,

Знов малятам перешкода,

Але нас це не злякає,

Ми по ній переповзаємо. (пролізти по гімнастичній лаві на колінах, тримаючись руками.)

 

Ми між квітами пройдемо –

Ні одної не зімнемо. (звивиста ходьба між квітами).

 

Ось тут річка протікає,

але нас це не лякає,

по місточку ми пройдемо, (ходьба по гімнастичній лаві руки в сторони, на поясі, знов у сторони)

потім в яр крутий стрибнемо. (стрибок у глибину з гімнастичної лави)

 

По доріжці всі пройдемось

І здоровя наберемось. (оздоровча ходьба по ребристій доріжці та масажній доріжці)

Діти виконують вправи 3 рази,  по закінченню діти йдуть по колу і беруть сонечко у руки, потім виконують коригуючи вправи для очей

-         Піднімалось сонечко високо на небо (діти піднімають руки та опускають, слідкуючи очима за сонечком)

-         Там вітало сонечко всіх навколо себе (рукою водять вгорі ліворуч та праворуч, очима слідкуючи за сонечком)

-         Яскравим світлом  всіх нас засліпило (діти закривають на 5 сек. очі долонями)

-         Промінцями щедро діток обігріло. (діти піднімають руки вгору і махають руками, очима слідкуючи за сонечком)

Інструктор з фізкультури: З сонечком ми привітались, пропоную з дощиком погратись.

Проводиться рухлива гра «Дощик».

Хід гри: Діти ідуть по колу, промовляючи наступні слова, вихователь  роздає в руки краплинки різного кольору та форми :

Небом хмарка пропливла,

Дощ з собою привела,

Будуть крапельки дзвеніти

І дощі на землю литись.

Після цих слів всі розбігаються по залу, за командою «Стій!» присідають і заплющують очі. За командою «Всі до своїх краплинок!» гравці розплющують очі, шукають  краплинки свого кольору та форми, які намальовані на підлозі і утворюють коло. Якщо намальоване коло, то збираються з кульками, а якщо квадрат – то з кубиками. Вихователь відмічає першу команду, яка швидше за всіх виконала завдання. Гра повторюється 3 рази.

Інструктор з фізкультури: Гарно, весело у нас, але нам вертатись час, але спочатку давайте подихаємо свіжим повітрям.

{C}-         Яке чудове, свіже повітря (підняти руки через сторони вгору – зробити вдих, опустити – видих)

{C}-         Подув легкий вітерець (вдих носом, видих зі звуком «ш-ш-ш»)

{C}-         Заспівали пташки (глибокий вдих носом, видих ротом зі словами «чирик - чирик»)

{C}-         Нюхаємо листочок (присісти, підняти листочок, понюхати носом)

Інструктор з фізкультури: Наше заняття підходить до кінця, ви усі були молодці.

Діти стройовим кроком виходять з зали.