ВПРАВИ НА РОЗВИТОК ДОТИКОВОГО СПРИЙМАННЯ

«Розпізнай на дотик» (з допомогою зору та без опору на зір)
Дітям пропонується ознайомитися на дотик з поверхнями та властивостями різних предметів навколишнього світу: дерева, металу, гуми, поролону, пенонласту, наждакового паперу, оксамитового паперу, бавовняної тканини, вовни, шовку, хутра» пластмаси, піску, камінчиків, шишок, квасолі, гороху, соняшникового насіння, пір'я, зернят різних круп, рідин тощо.
Вправа «Доріжки»
Доріжки виготовляються з використанням піску, камінчиків, шишок, квасолі, гороху, соняшникового насіння, пір'я, поролону, пенопласту, шкіри, металу, дерева, резини, наждакового та оксамитового паперу, бавовняної тканини, вовни, шовку, хутра, пластмаси тощо.
Вправа «Визнач форму предмета та його якості»
Дітям пропонуються геометричні форми, виготовлені або заповнені камінцями, металом, гумою, поролоном, пенопластом, наждаковим або оксамитовим папером, бавовняною тканиною, вовною, шовком, хутром, пластмасою, піском, камінчиками, шишками, квасолею, горохом, соняшниковим насінням, пір'ям тощо.На початковому етапі пропонується ознайомитись з одним об'єктом, поступово збільшуючи їх кількість.
Вправа « Чарівна торбинка»
Дітям пропонуються площинні геометричні фігури або об'ємні тіла, виготовлені з різних матеріалів. Педагог вправляє дітей у визначенні фактури, форми, величини фігур і об'ємних тіл та знаходженні подібних у «чарівній торбинці».
Вправа «Що зайве?»
Дітям пропонуються вищеназвані геометричні фігури або тіла, що групуються за певними властивостями: формою, величиною або фактурою з додаванням форми, що відрізняється від запропонованих однією ознакою.Дитина має згрупувати схожі предмети і визначити зайві.
-  Що це?
-  Якого кольору?