День довкілля

16 квітня День довкілля

довкылля 2222222222Всесвiтнiй День довкiлля був установлений Генеральною Асамблеєю Органiзацiєю Об’єднаних Нацiй у 1972 р., щоб вiдзначити вiдкриття Стокгольмської Конференцiї по людському довкiллю. Iнша резолюцiя, прийнята Генеральною Асамблеєю в той же самий день, призвела до створення UNEP.

Всесвітній День Довкілля дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів.

Сьогодні, більше ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя.

В Україні День довкілля проводиться щороку в третю суботу квітня з 1999 року, згідно з Указом Президента № 855/98 від 06.08.1998. За цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. Сьогодні – це подія з різноманітними акціями: велосипедні паради, зелені концерти, конкурси творів та плакатів у школах, посадка дерев, прибирання територій та збір сміття тощо.

Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину.

(Михайло Пришвін)

З метою забезпечення належного стану ДНЗ, покращення навколишнього середовища в ДНЗ проведено щорічну акцію «За чисте довкілля». До доброї справи залучились усі учасники навчально-виховного процесу. Працівниками закладу висаджено саджанці  груші,  яблуні,  вишні, перекопано клумби, на яких висіяно насіння квітів. Вихователями проведено комплекс заходів, спрямованих на виховання екологічної свідомості дітей, а саме: тематичні заняття, екологічні конкурси, акції та інше.

Акція "Посади дерево"

В цей день усі працівники садочку плідно попрацювали: привели в належний санітарний стан виробничу та прилеглу територію, підбілили дерева та бордюри, обкопали та посадили дерева і кущі, посіяли квіти на клумбах, прибрали сміття, сухі гілки дерев у відведене для цього місце.

З дітьми проводилися тематичні заняття "І у полі, і у лузібудемо природі вірні друзі!", "Бережи природу!", "Мималенькі громадяни нашої Землімами", різноманітні вікторини на екологічну тематику, конкурс малюнку "Бережіть природунаш рідний дім!", перегляд відеослайдів про красу рідної природи, правила поведінки в природі, проводилися хвилинки-милування в природі, дітям читалися твори В.О. Сухомлинського та інших авторів, вивчалися вірші, які допомогли зрозуміти красу нашої природи та привчали любити, берегти та примножувати її багатства